Facebook Instagram Instagram

.

.
.

HOW TO BE HAPPIER?

Thursday, 21 January 2016


How to be a happier human being?

Don't be jealous of others. Get inspired by people's success, creativity, hard-work and determination. Make all the best there is in folks around you the source of your power. May it be your 'four-wheel drive'  and constant motivation to try harder, be better, be like them. Remember, a flower does not compete with the flower next to it. It just blooms. We can all make it.

Don't judge. No one likes feeling judged. We have no idea what others have been through, nor have we any right to be judgemental. There is a story behind every person and their choices.  Let people live.  Thinking is difficult, that's why most people judge.  Stay open-minded. It's usually the ones with the dirty hands, pointing the fingers. 

Don't hold grudges. There is nothing more detrimental than keeping this sort of negative energy inside. It's like a heavy invisible load bringing you down. Holding a grudge is letting someone or something live rent-free in your head. Free yourself.

It seems that I focused on 'don'ts' today. There will be a series of 'how to be a happier human being' posts. Next time some 'dos'. This promise is a standing one! 

Jak stać się szczęśliwszym człowiekiem?

Nie bądź zazdrosny. Inspiruj się sukcesami, kreatywnością, ciężką praca czy determinacją innych ludzi. Spraw by wszystko to co najlepsze widzisz w osobach wokół siebie, stało się źródłem Twojej siły. Niech będzie to Twój 'napęd na cztery koła'. Swoista motywacja do tego by stawać się lepszym, bardziej się starać i być jak oni. Pamiętaj proste słowa… Kwiat nie myśli o konkurowaniu z kwiatem obok. Po prostu kwitnie. Każdemu się uda.

Nie oceniaj. Nikt nie lubi czuć się oceniany. Często nie mamy pojęcia o tym, przez co przeszła druga osoba. Nie mamy też prawa oceniać i krytykować.  Za każdym człowiekiem jest jakaś historia i są decyzje, które nas nie dotyczą. Dajmy ludziom żyć. Myślenie jest czymś trudnym, dlatego tak często uciekamy się do oceniania innych.  Zachowaj otwarty umysł, wolny od uprzedzeń.  Zazwyczaj to ci, z brudnymi rękoma, wytykają palcami.

Nie chowaj urazy. Nie ma nic bardziej szkodliwego i krzywdzącego niż trzymanie negatywnej energii w sobie.  To jak niewidzialny ciężar, który ciągnie nas w dół. Gdy żywisz urazę, pozwalasz komuś za darmo mieszkać w Twojej głowie.  Uwolnij się.

Zdaję się, że dzisiaj skupiłam się na tym czego nie należy robić by być szczęśliwszym. Cóż, zaplanowałam sobie serię podobnych wpisów, ponieważ pomysłów na szczęście mam miliony. Następnym razem będzie o tym co właśnie robić trzeba, by przybliżyć sobie szczęście. A trzeba niewiele. 


photos by The Cat


5 comments:

 1. Fajnie wyglądasz .
  bardzo podoba mi się Twój płaszczyk
  pozdrawiam serdecznie
  MarcelkaFashion
  ♡♥♡♥

  ReplyDelete
 2. Trzymanie negatywnej wnergii w sobie to coś, czym możemy sprawić sobie największą krzywdę... No i poza tym - fajny look! :)

  ReplyDelete
 3. Zawsze wyglądasz ładnie i elegancko, ale tutaj zachwycasz. Chyba to przez ten kolor szalika i płaszcz. Możesz napisać skąd? Pozdrawiam

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bardzo dziękuję :) Zapomniałam napisać co mam na sobie, bo skupiłam się na tekście :) Szalik jest z Cubusa, mam ten model w kilku kolorach i jest świetny, polecam. Płaszcz mam ze sklepu Romwe, niestety jakość pozostawia wiele do życzenia, więc odradzam jego zakup. Pozdrawiam

   Delete

Dziękuję za wszystkie komentarze!

Thank you for all of your lovely comments!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Back To Top