Facebook Instagram Instagram

.

.
.

WHAT DO I DESIRE?

Tuesday, 28 July 2015

„What would you do if the money were no object?’

Planning, starting over, pursuing your dreams, expecting, being excited and scared at the same time,  being aware of the dangers, feeling the fear but having decided to do it anyway. These are the emotions that have accompanied me lately. Going from the very top, blissful state of mind right to the bottom line, immersing in scary ideas. Sleepless nights due to brainstorming taking place in your head  that is really out of your control. Thousands of ideas flowing and your head spinning, as a result. Getting from one emotional edge to another, an extreme one. Yes, following your dreams is an amazing and overwhelming desire. But doing so isn't only a path of roses. Roses have thorns, anyways.  It's worth it.  I've learnt that you have to want it more than you are afriad of it. That's all that matters. Whenever you pursue your dream and your passion, whenever you like doing something you can eventually become a master of it. Doing what you like is freedom. That's the price we should be ready to pay, always. I'm going to leave you with one of my favourite inspirational speeches by Alan Watts.  The movie is in English, I chose the one with the subtitles. For my lovely students reading it - may it be your extra homework. So what would you do if the money were no object? What do you desire?
_____

Planowanie, zaczynanie od nowa, podążanie za marzeniami, oczekiwanie. Ekscytacja i strach wszystko na raz. Świadomość zagrożeń, uczucie strachu i decyzja, że i tak to zrobisz. Dokładnie takie emocje towarzyszą mi ostatnio na przemian. Od radości na najwyższym poziomie, aż po dno krążących w głowie obaw. Nieprzespane noce z powodu natłoku myśli i nowych pomysłów, stan ten jest oczywiście niekontrolowany. Tysiące wizji, aż kręci się w głowie. Ale machina już ruszyła. Tak więc przemieszczam się po różnych barwach emocji, są te różowe i te szare. Zdaje się, że spełnianie marzeń to niesamowite i bardzo złożone zjawisko. Nie jest to droga usłana samymi różami, a i te przecież mają kolce. Ale warto, warto, warto. Trzeba po prostu bardziej tego chcieć, niż się tego bać. To wszystko.  Kiedy podążasz za pasją i marzeniami, kiedy uwielbiasz to co robisz, w końcu staniesz się mistrzem w swojej dziedzinie. To daje wolność. Wolność jest największym luksusem.  Za ten luksus powinniśmy być gotowi zapłacić, zawsze. Teraz zostawiam Was z moim ulubionym filmem motywacyjnym. Alan Watts wygłosił to krótkie ale jakże wartościowe przemówienie. Film jest po angielsku, wybrałam opcję z napisami. Dla moich uczniów, czytających ten wpis - niech będzie to Wasze dodatkowe zadanie domowe.  Odpowiedzmy sobie na pytanie: co chciałbyś robić gdyby pieniądze nie miały znaczenia? Czego tak naprawdę pragniesz? 


I'm wearing: NEW LOOK dress | ZARA bag | H&M espadrilles (love these!)

photography by The Cat

8 comments:

 1. Piękna sukienka :) Zwłaszcza, że mam słabość do paseczków :) Świetnie kochana się w niej prezentujesz ;)

  ReplyDelete
 2. Perfekcyjnie :D Bardzo mi do Ciebie pasuje motyw pasków ;)

  ReplyDelete
 3. Uwielbiam Twoje cudowne, pozytywne podejście do życia!! ;) a w paseczkach wyglądasz pięknie! Pozdrawiam i zapraszam :)

  ReplyDelete
 4. Klasa sama w sobie! Pięknie wyglądasz:)

  ReplyDelete
 5. Super outfit;)
  http://izabielaa.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Kolor włosów mnie zachwyca ! Jest piękny! Kurcze zazdroszczę Ci !😀

  ReplyDelete

Dziękuję za wszystkie komentarze!

Thank you for all of your lovely comments!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Back To Top