Facebook Instagram Instagram

.

.
.

THE MOMENTS

Thursday, 4 September 2014

It's all about moments. A moment - it's such a beautiful word. Life is all about moments. Everything we experience is usually just it. Time passes, things come to an end. An action that seemed to be like eternity, turned out to be a moment from a given perspective. Like school years, we all thought it was a never-ending story. All these tests, exams, long maths lessons I hated, parents meetings - the years at school turned into a moment. How I miss it, being blissfully happy, worrying only about homework, some tests and school gossip. Our lives are made of series of moments. There will be small moments, when we're doing some down-to-earth stuff. And big ones. Life changing moments, that will stuck in your head forever. I try to collect these moments carefully and take care of them along my way. I think in the end it's all we have. When the moments of our life become our memories. That's why we have to collect the moments, not things. Whatever happens, no one can ever take any of your moments from you. Do you ever catch yourself thinking 'oh my, I want this moment to last forever...'? When you're sitting on the beach at sunset, sipping a cold drink on a hot summer evening holding hands with the love of your life - that's the moment. When you go to bed after a long hard day and just lay - that's the moment. At the christmas table with your family, feeling so light and happy - that's the moment. Walking and playing with my little Fred on the grass, seeing how much fun we both have and how we enjoy the sunshine on our faces - that's the moment. What a pity we can never take the moments back. Whatever makes you happy do it, I will never stop repeating myself with that one!

Wszystko kręci się wokół chwil. Moment - jakie to piękne słowo. Życie składa się z momentów. Wszystko czego doświadczamy trwa zwykle zaledwie chwilę. Czas mija, coś się kończy. Czynność, która tak niedawno wydawała się wiecznością, okazuję się być z danej perspektywy tylko chwilą. Pomyślmy o latach szkolnych, każdy z nas wtedy myślał, że to nigdy się nie skończy. Tysiące godzin spędzonych w szkole, testy, kartkówki, sprawdziany, egzaminy, podejrzanie długie lekcje matematyki, których nienawidziłam, zebrania. Gdy teraz na to patrzę myślę - zleciało w mig, to był moment. Teraz doceniam beztroskie lata szkolne, zamartwianie się zadaniem domowym, wypracowaniem, testem czy szkolnymi plotkami - tak tęsknię. Nasze życie składa się z serii chwil. Będą te małe, gdy zajmujemy się czymś przyziemnym. Będę też te wielkie. Momenty zmieniające nasze życie na zawsze. Te właśnie mają tą tendencję, że utkwią w głowie na zawsze. Staram się je starannie kolekcjonować, przechowywać i dbać o nie podczas mojej wędrówki po tym świecie. Myślę, że na końcu to wszystko co posiadamy i wszystko czego nam potrzeba. Kiedy te momenty naszego życia, stają się już wspomnieniami. Dlatego trzeba kolekcjonować chwile, nie rzeczy. Cokolwiek się nie wydarzy, nikt nigdy nie zabierze Tobie tych momentów, wspomnień i emocji. Są Twoje na zawsze. Czy łapiecie się czasem na myśleniu 'o rety, niech ta chwila trwa wiecznie, proszę...'?  Siedząc na plaży o zachodzie słońca popijając zimny napój w gorący letni wieczór trzymając za rękę miłość swojego życia - to jest ten moment. Kiedy kładziesz się do łóżka po ciężkim długim dniu i leżysz i jest tak lekko - to jest ten moment. Przy świątecznym stole z całą rodziną, bezpiecznie i szczęśliwie - to jest ta chwila. Gdy biegamy z moim małym Fredem po trawniku, gdy widzę jak dobrze się bawimy ogrzewani ostatnimi promieniami letniego słońca  - to jest ta chwila. Szkoda, że do tych momentów nie możemy wracać, możemy jednak je powielać, odtwarzać, przeżywać jeszcze raz. Dlatego cokolwiek Ciebie uszczęśliwia, rób to, nawet jeżeli będzie to tylko krótka chwila, moment. Warto. Zawsze będę to powtarzać. Bo w życiu piękne są tylko chwile.

I'm wearing: FRONTROWSHOP white blouse | ZARA skinny pants, pointed flats | H&M bag | KRUK rings

11 comments:

 1. stylizacja prosta i klasyczna, ale dodatki sprawiają ,że nabiera charakteru:) ale zazdroszczę ci torebeczki:) Ps w wolnej chwili zapraszam do mnie:*

  ReplyDelete
 2. Jak zawsze wyglądasz perfekcyjnie! Świetna bluzeczka!

  ReplyDelete
 3. zastanawiające jest dla mnie to, że pozytywności przeżytych momentów człowiek nie dostrzega, gdy się wydarzają.
  a dopiero po czasie.
  zwykle "tu i teraz" dostrzegamy tylko negatywne aspekty tego, co się wydarza.
  potrzeba często miesięcy i lat - tych "upłyniętych" - żeby dostrzec, że to co się wydarzyło było jednak dobre.
  tak jest ze szkołą.
  tak jest czasem ze związkami uczuciowymi, które się kończy pod wpływem impulsu (a potem, wiążąc się z kimś innym żałuje się bardzo "zamiany" - bo nie umiało się docenić dobrych stron drugiej osoby).
  tak jest z miejscami pracy, zamieszkania.
  taka chyba człowiecza natura, że wciąż gna i chce ciągle czegoś nowego.
  a potem przychodzi nostalgia i tęsknota...


  słuchaj, pięknie wyglądasz.
  bardzo mi się podoba krój tej bluzki, jej dekolt, to, że się taka "sztywna" wydaje, jakby... z kartonu ;P
  wiem, że możesz odebrać ten mój opis jej jako negatywny, ale jest zupełnie odwrotnie - we mnie takie skojarzenia wzbudzają zachwyt.

  ReplyDelete
 4. Przepiękny zestaw <3
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie http://worldbymyy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. Wyglądasz świetnie! Krój bluzki i torebka bardzo przypadły mi do gustu. Szczoteczkę możesz znaleźć w Rossmannie za ok. 10 zł. Jeśli masz wrażliwą skórę - nie zabieraj się za jej używanie :)

  ReplyDelete
 6. ale dekolt na pleckach <3

  ReplyDelete
 7. ja tak zawsze mam że gdy jestem z moim najukochańszym w jakimś pięknym miejscu i jest tak cudownie ,magiczne myślę sobie CHWILO TRWAJ! Pięknie wyglądasz :) serdecznie pozdrawiam A.

  ReplyDelete
 8. Świetna bluzka, klasyczna biel ale ciekawy krój!

  ReplyDelete
 9. jedyne co w tym momencie nasuwa mi się na myśl, to R-E-W-E-L-A-C-J-A!! :) Wszystko pasuje do siebie idealnie ;)
  Pozdrawiam

  ReplyDelete
 10. Bluzka jest fantastyczna. Pięknie się prezentujesz :)

  www.marrtab.blogspot.com

  ReplyDelete

Dziękuję za wszystkie komentarze!

Thank you for all of your lovely comments!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Back To Top