Facebook Instagram Instagram

.

.
.

EXPECTATIONS

Thursday, 28 August 2014

Sometimes we create our own heartbreaks through expectation. As Shakespeare said 'expectation is the root of all heartache'. We tend to expect something from everyone and from ourselves. This in turn leads to some kind of vision of our perfect reality. We create the picture in our head adding up more elements to it on the way. Every day we experience something new, we want something more, we readjust the picture that we nurture in our head. Still trying to make it our reality. First of all we need to get the right education, get a diploma that could open so many doors, we need experience and career. We want the Prince Charming or the Queen to come along and give it all some deeper meaning. Then, in the picture you see the whole family, dogs, cats, houses, trees, new sofa and great holiday somewhere. That's normal. Still reality likes being a bit different than we expected. Sometimes things happen to early or to quickly. The Prince Charming was supposed to arrive on a white horse, not a brown one. Our job isn't as fulfilling as in the picture and the sofa isn't that comfortable. The dog barks too often and the trees in the garden grow too slowly. The questions arise: is he the right Prince Charming? Did I choose the good sofa? Did I find the right path of career? What's wrong with the trees? At this point we start being disappointed. Let's kick out the Prince, quite the job, burn the sofa, tear the diploma into pieces,  cut the trees and get a muzzle for the dog. Dogs are forever, rememebr that!  Just because we wanted it to be different. Insted of being greateful for what we have we complain and get unhappy. Sometimes. Wouldn't it be better to do what we can, where we are with what we have?  If a lightbulb blows, do you throw away the lamp? No silly, you go get a new lightbulb to make it work. Same goes here, we should work on things to make them be the way we want them to. We can't just give up. Happiness isn't easy. You got to work for it every single minute.  Sometimes we expect more from others because we would like to do that much for them. Let's make a deal. Every day do something for someone that you would like to get from them, but do it expecting nothing in return. If you have a chance to make someone a bit happier, do it - the world needs more of that. What is the price we have to pay for happiness?  I don't know, but I'm willing to pay.

Czasem sami łamiemy sobie serce poprzez nasze oczekiwania. Jak napisał Shakespeare 'oczekiwania są źródłem wszelkiego cierpienia'.  Mamy taką tendencję, że ciągle czegoś oczekujemy, od innych i od siebie samych. To w rezultacie prowadzi do jakiejś tam wyidealizowanej wizji naszego życia. Tworzymy w głowie obraz i modyfikujemy go, dodając po drodze to nowe elementy. Każdego dnia doświadczamy czegoś nowego, chcemy czegoś więcej i zmieniamy 'obrazek', który pielęgnujemy w naszej głowie. Na początku wykształcenie, mieć w ręku dyplom, który da nam wiele możliwości, zdobywanie doświadczenia zawodowego i dalsza kariera. Chcemy żeby Ten Jedyny czy Ta Jedyna stanęli na naszej drodze i nadali życiu głębszego sensu. W końcu na obrazku pojawia się cała rodzina, psy, koty, zasadzone drzewa, nowa sofa i fajne wakacje. To takie normalne. Chcemy być szczęśliwi. Czasem jednak okazuje się, że rzeczywistość jest trochę inna od tego co namalowaliśmy oczami wyobraźni na naszym obrazku. Książę nie przyjechał na białym koniu, tylko na brązowym. Praca nie daje tyle satysfakcji ile miała dawać, a kanapa nie jest taka wygodna jak do cholery miała być. Pies szczeka za często, a przecież psy tej rasy nie miały szczekać wcale. Do tego drzewa w ogrodzie rosną za wolno. Pojawiają się pytania, czy to ten Książę? Czy to ta bajka?  Czy wybrałam właściwą sofę, a może to miała być tamta szara? Czy obrałam dobrą ścieżką zawodową, czy studia nie były stratą czasu? Co jest z tymi drzewami? Pojawia się rozczarowanie. Więc wywalmy Księcia za drzwi, rzućmy pracę, spalmy kanapę, dyplom można podrzeć, drzewa ściąć a psu założyć kaganiec, no bo psa to się nie oddaje. Pamiętajcie! Zróbmy tak bo przecież chcieliśmy żeby wszystko było inaczej. Zamiast doceniać wszystko co mamy, katujemy się i stajemy nieszczęśliwi. Nie byłoby lepiej zrobić co możliwe, z tym co się posiada w miejscy, w którym się jest? Jeżeli żarówka się przepaliła, to czy wyrzucamy lampę? Nie, idziemy do sklepu kupić nową żarówkę. I wszystko gra. Tak samo jest w życiu, ciągle musimy pracować nad efektem finalnym, który chcemy osiągnąć. Nic nie jest dane nam od razu i raz na zawsze. Na szczęście trzeba pracować w każdej minucie. Czasem oczekujemy od innych tak dużo, bo sami jesteśmy gotowi im tyle dać. Zróbmy więc tak: każdego dnia starajmy się zrobić dla kogoś coś, czego sami byśmy pragnęli, nie oczekując niczego w zamian. Jeżeli masz możliwość uczynić dziś kogoś choć odrobinę szczęśliwszym, zrób to - temu światu bardzo tego potrzeba. Jaka jest cena, którą musimy zapłacić za szczęście? Nie wiem ale jestem gotowa zapłacić. 

I'm wearing: PERSUNMALL spaghetti cross back straps dress | ZARA ballerinas22 comments:

 1. moim zdaniem żeby być naprawdę szczęśliwym trzeba obniżyć swoje parcie na to szczęście - bardzo cieszyć się każdym, codziennym dniem, umieć śmiać się bez powodu i potrafić się cieszyć tym, co się ma.
  takie życie nie kosztuje zbyt wiele, cena więc jest dość atrakcyjna :)

  pięknie wyglądasz w tej sukience - szkoda tylko, że pogoda jest już coraz mniej sprzyjająca zakładaniu takich modeli.
  oj, jeszcze kilka dni temu byłabym gotowa uśmiercić kogoś, kto mi taki komentarz zostawi, ale chyba udziela mi się atmosfera rozczarowania tą aurą zza okna.

  buziakuję!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zgadzam się z Tobą, zawsze naprawdę zawsze mamy coś za co powinniśmy być wdzięczni i co daje nam szczęście. Są jednak momenty w życiu, gdy zatrzymujemy się na trochę i poddajemy to wszystko ocenie... czy to co mam to oby na pewno szczęście - to naturalne. Wątpliwości są dowodem na to, że czujemy i nam zależy.. Pojawiają się też w trudnych chwilach, każdy pewnie przez to przechodzi. Łatwo jest się w tym zatracić, przestajemy doceniać to co mamy... i wtedy często to tracimy.

   Mam takie same obawy... już nie będzie wielu okazji na noszenie sukienek tego typu... boli mnie przez to serce...bo czuję, że nie wykorzystałam tego lata w pełni. Mam tak co roku niestety... nie lubię tego czasu. Ale taka kolej rzeczy, albo to zaakceptuję albo przeprowadzę się do ciepłych krajów :)

   Dużo słońca dla Ciebie :*

   Delete
 2. Uwielbiam czytać Twoje teksty;)

  Sukienka bardzo ładna

  Pozdrawiam

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bardzo się cieszę! :* Ja Twoje też lubię czytać! :)

   Delete
 3. Tekst jak zawsze świetny, a Ty jak zawsze urocza i czarująca :)
  Piękna sukienka i staranny makijaż robią robotę!
  Cudnie kochana!
  Buziaki :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ojjj dziękuję Kochana :* bardzo mi miło!

   Delete
 4. Bardzo mądra lektura do kawki. Teraz sie zastanowię jak to jest z tym moim szczęściem...


  PS. Sukienka jest prześliczna.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję :) Mam nadzieję, że dojdziesz do samych pozytywnych wniosków.. :) Dużo szczęścia! :*

   Delete
 5. ten sam krój co ta w paski?
  buziaki :*
  Alice ♥

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jesteś chyba moją najlepsza i najwierniejszą fanką, czasem mam wrażenie, że znasz stylizacje na pamięć :)
   Tak - zgadza się, sukienka identyczna jak ta w paski :) Zakochałam się w tym fasonie, prosta z genialnym tyłem, do tego wykonana z bawełny. Jak znajdę taką białą to też zamówię! :)

   Buziaki :*

   Delete
  2. hihi mam dobrą pamięć do ciuchów ;))) czekam na wieści odnośnie kawki....nie daruję :P

   Delete
 6. 'oczekiwania są źródłem wszelkiego cierpienia' - genialnie to ujął :) Istotą życia każdego z nas jest ciągłe dążenie do szczęścia, jednak sami często rzucamy sobie kłody pod nogi i wszystko komplikujemy.
  Sukienka jest cudna :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zdecydowanie zbyt dużo i zbyt często komplikujemy :) Taka już chyba nasz ludzka natura :)

   Delete
 7. you look so wonderful and amazing make up!

  x Maria
  New outfit post up on my blog
  featuring MY NEW KIMONO
  Let me know what you think about it :)

  ReplyDelete
 8. Masz dar pisania :)

  A tył sukienki jest fenomenalny :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję... lubię sobie czasem popisać :) Pozdrawiam :*

   Delete
 9. trzeba żyć jak ja to mówię "na lajcie" ;)

  ReplyDelete
 10. Gorgeous dress xxx you look stunning <3

  You are welcome to visit my blog -- http://www.mlleepaulettegirl.com/
  Message me on insta -- insta@mlleepaulettegirl.com

  ReplyDelete
 11. piękny tył sukienki, to on odgrywa główną rolę;) subtelna ale bardzo urokliwa stylizacja;)

  http://my-own-carte-blanche.blogspot.com/

  ReplyDelete

Dziękuję za wszystkie komentarze!

Thank you for all of your lovely comments!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Back To Top